Vytápění a chlazení

Naše práce při návrhu koncepce vytápění a chlazení zohledňuje potřeby zákazníků a jejich očekávání při snížení spotřeby energie. Energetická efektivita začíná s kvalitní izolací a těsností obálky budovy. Správně navržená izolace snižuje energetické ztráty a minimalizuje potřebu vytápění nebo chlazení. Inteligentní technologie, jako jsou termostaty propojené s chytrými systémy, umožňují optimalizaci vytápění a chlazení podle potřeby, což přispívá k úspoře energie. Tepelná čerpadla představují efektivní alternativu k tradičním systémům vytápění. Využívají obnovitelné zdroje energie a mohou sloužit i pro chlazení.

Vytápění a chlazení zajišťuje optimální tepelnou pohodu v budově v průběhu celého roku. Nedílnou součástí práce na projektech vytápění a chlazení je úzká spolupráce s profesí vzduchotechnika a dále vhodné řízení systému řešené v průběhu prací s profesí měření a regulace.

Dle představ našich klientů doplněné o naše zkušenosti vznikají projekty vytápění a chlazení osazené zdroji tepla a chladu v provedení teplených čerpadel, zdrojů chladu (chillerů), plynových kotlů, kogeneračních jednotek, zpětného získávání tepla a další. Energie z těchto zdrojů je tomu odpovídajícím vhodným způsobem předávána koncovým zařízením jako jsou otopná tělesa, podlahové vytápění, vzduchotechnické jednotky, fancoily, indukční jednotky, chlazené stropy a další.

Zobrazit všechny služby