Virtuální realita pro projektanty technických zařízení budov

Co je to vlastně virtuální realita? Jak ji můžeme využít v SUBTECHu pro naše projektování?

virtuální realita v subtechuVirtuální realita je technologie, která vám umožní se přímo ponořit do počítačem simulovaného prostředí a to v kombinaci se zrakem, sluchem i hmatem. Pro vytvoření virtuální reality potřebujeme speciální brýle, které v mozku vyvolají věrohodný trojrozměrný obraz.

Naši projektanti již využívají systém BIM (Building Information System) pro projektování jednotlivých profesí. Využití virtuální reality pro celý obor stavebnictví se přímo vybízí jako další krok technologické revoluce ve stavebnictví.

Investor by tak mohl podrobně vidět vyprojektování vzduchotechniky, vytápění, chlazení, zdravotechniky i elektroinstalace. Každý investor by viděl dané technologie umístěné v prostoru v měřítku 1:1, které jsou poté běžně nedostupné a pro většinu laiků těžko představitelné.

K realizaci zážitku z virtuální reality jsou potřeba speciální brýle, další hardware a zpracování projektu v příslušném softwaru s konkrétně požadovanými funkcemi daného projektu.

Virtuální realita při projektování by také měla eliminovat chyby v projektu, nepřesnosti a zajistit kvalitně připravený projekt. Nedostatky v projektech jsou pak většinou draze zaplaceny při samotné realizaci stavby. Vyhnout se těmto možným problémům vnímáme v SUBCHTECHu velmi pozitivně a budoucnost virtuální reality budeme nepochybně bedlivě sledovat.

 

Zdroj obrázku: http://www.allthingsvr.co/post/121448320503/penn-state-develops-virtual-reality-for-distance
Patříme do skupinyAD Group
Společně a poctivě

Omezení provozních hodin

 

Vzhledem k ochraně klientů a zaměstnanců, jsme provoz firmy rozdělili na pracovníky v kanceláří a na home-office. Z těchto důvodů jsme omezili i provozní hodiny v našich kancelářích na ul. Slovinské. Nové provozní hodiny Po až Pá od 10:00 hod do 14:00 hod.

Nadále Vám, ale rádi poskytneme jakékoliv informace i mimo tyto hodiny na telefonech a mailech.